2011 AYAKKABI MODASI

Bu sene ayakkabıda yüksek topuk modası var. Babet tarzı topuksuz ve tabansız ayakkabılar ve dolgu topuklar tamamen demode oldu. Platform topuklar son derece moda. Bu ayakkabılar jeanlarin altına bile kombine edilmekte. Yine metal topuklar veya metal platformlu ayakkabılar 2011 yılının hitleri arasında.

Kafes şeklindeki ayakkabılar mat renkler ve altın, gümüş, bakır gibi parlak modelleri ile özellikle de gece elbiselerinin altına tercih ediliyor. Bot görünümlü kafes ayakkabılar da yazlık minik elbiselerin altına takımlanıyor. Hoş bir tezatlık yaratıyor.

Botin tarzı ayakkabılar da moda.

Önden açık, arkası kapalı parmakları açıkta bırakan yüksek platformlu ayakkabılar en sık giyilenler arasında. Arkası açık ayakkabılar moda dışı bir görüntü sergilemenize yol açabilir. Yaz olduğu için bu modellerin beyaz ve kremi satılıyor. Bu da modele daha bir sadelik kazandırıyor.

Gelin ayakkabılarında yine sadelik hakim olmakla birlikte önünde parıltılı taşı olan ya da dantel görünümlü ayakkabılar da yok değil. Önden açık, birkaç parmağı açıkta bırakan, arkası kapalı, beyaz ya da kırık beyaz bahsettiğimiz ayakkabı modeli ile yine aynı ayakkabının ön tarafında parıltılı kocaman bir taş olan yada arka topuk kısmında kocaman bir gül olan farklı modelleri gelinliklerin üzerindeki taş ve çiçek ayrıntılarına ve takılara uyum sağlıyor.

Renk konusuna gelince. Her kıyafete uyum sağlıyor diye gözümüz kapalı satın aldığımız siyah tamamen moda dışı oldu. Mercan, pembe, kırmızı ve mavi renk ayakkabılar bu yıl vitrinleri süslüyor. Canlı renklerdeki bu ayakkabılar sıklıkla leopar ya da yılan derisi desenli taban ve topuklar ve çanta ile birlikte tasarlanmış. Ya da deriye yılan derisi havası verilmiş.

Almamamız gereken modellere gelirsek siyah, kahve gibi koyu renkler, dolgu topuklar, babetler, sandaletler, arkası açık ayakkabılar, topuğu yüksek dahi olsa platformsuz ayakkabılar. Bu sene topuklar kalem gibi ince eğer demode bir hava yaratmak istemiyor iseniz kalın ve küt topuklardan uzak durun.

0 Response to "2011 AYAKKABI MODASI"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel