YENİ ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ (2017)

CHİA TOHUMU : Mexico ve Guatemala kökenlidir. Siyah renkli bir tohumdur. Omega 3 , lif ve protein kaynağıdır. İçindeki triptofan adlı esansiyel aminoasit tokluk hissi verir. Bazı marketlerde satılmaktadır. Önce yoğurt içine konulur ve jel haline gelmesi beklendikten sonra yenir.

ASPİR YAĞI : Aspir bitkisinden elde edilir. Yetiştiği bölgeler Güneydoğu Asya ve Akdeniz bölgeleri olup ülkemizde yetişmektedir. Turuncu, sarı, kırmızı renklerde olabilen bir çiçektir. İçeriğindeki linoleik asidin zayıflattığı düşünülmektedir. Obez insanların salatalarına koymaları tavsiye edilir. İşe yaraması için soğuk presleme yöntemi ile elde edilmiş olmalıdır. Klasik kullanımı her yemekten önce aç karına bir tatlı kaşığı şeklindedir. Spor öncesi kullanılırsa daha fazla yağ yakılır. Aşırı kullanımı müshil etkisi yapabilir.

KİNOA TOHUMU : Vatanı Amerikadır. Yüksek ve kaliteli protein kaynağıdır. Haşlayıp salatalara konur. Bazı marketlerde satılır. Aroması rahatsız edici değil.

CEVİZ SUYU : Bir adet ceviz içini akşamdan bir bardak suya konup ertesi sabah bu su içilir, cevizi de yenir. Kişiyi tok tuttuğu ve tatlı krizlerini engellediği için zayıflamak isteyenler kullanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*