ZAYIFLAMADA KAVİTASYON YÖNTEMİ NEDİR? YARARLARI VE ZARARLARI

Kavitasyon vücudun sorunlu bölgesine yoğunluğu azaltılmış ultrasonik ses dalgaları verilerek yağları yakmaya yarayan bir zayıflama, bölgesel zayıflama, selülit tedavi yöntemidir. Yağları parçalayıp su ile absorbe edip, hücre duvarını bozarak açığa çıkan yağ ve yağ asitlerinin lenf yolu ile vücuttan atılımını sağlar. 2010 tarihinden beri yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Kavitasyon vücudun en sorunlu bir bölgesine uygulanabilir. Bel, kol, sırt, basen gibi. Aynı anda birden fazla bölgeye kavitasyon işlemi yapılmaz.

KAVİTASYON ZAYIFLATIRMI , KAVİTASYON İLE İNCELME

Kavitasyon işlem başına ortalama 2 cm, 5-7 seansta 10 cm incelme sağlar. Ölçüm metre ile yapılır. 5 seansta 1-3 beden zayıflama sağlar.

KAVİTASYON KİMLERE UYGULANMAZ

Kalp pili olanlara
Hipertansiyon hastalarına
Otoimmün hastalığı bulunanlara
Şeker hastalarına
Vücudunda pilatin olanlara
Yaşlılara
Altı aydan kısa bir süre önce sezeryan gibi ougulanacak bölgeden ameliyat olanlara

KAVİTASYONUN AVANTAJI NEDİR

Kavitasyon cerrahi bir yöntem değildir. Acı, sızı vermez. Kişi günlük hayatına hemen geri dönebilir.

KAVİTASYON SEANS ÜCRETİ

10 işlem zayıflama 110 TL, 20 işlem 110, 30 işlem 220, 40 işlem 275 TL civarındadır.

KAVİTASYON İŞLEMİ NASIL YAPILIR, NE KADAR SÜRER

Kavitasyon ultrason cihazı ile yapılır. İşlem yapılacak bölgeye ultrason jeli tatbik edilir. İşlem öncesi bol su içilmelidir. Bir seans 40- 45 dakika sürer. İşlem sırasında kavitasyon cihazından ıslık tarzı bir ses gelir. İşlem sonrası da yine bol su içilmelidir. İşlemden bir gün önce ve işlemden bir gün sonra da bol su içmeye devam edilmelidir. İşlemden sonra idrarda koyu renk görülmesi normaldir. Böbrek ve karaciğerden yağ atılımını gösterir.
Haftada bir seans 3 hafta boyunca yapılır. İlk seansta 2-3 işlem aynı anda yapan yerler vardır. Sonraki haftalarda haftada bir işleme devam edilir. Üç hafta sonunda sonuç alınmaz ise devam edilmez. 8-10 seans yapılabilir.

KAVİTASYON ERKEKLERE YAPILABİLİR Mİ

Evet, kavitasyon erkeklere de uygulanabilir.

KAVİTASYONUN ZARARLARI , RİSKLERİ

Deride kızarıklık, kabarcık, soyulma, yanık ve ağır yanıklar oluşabilir.
Kavitasyon ultrason hücreleri parçaladığı için hücre yaşlanmasına neden olan oksidan maddelerin açığa çıkmasına sebep olur.
Cihaz 10-15 cm uzak tutulmazsa tiroid, over ve testis kanserine neden olabilir. Hormon bozukluğu yapabilir.
Ayrıca uzun vadeli yan etkileri bilinmemektedir.
Kesin inceltme garantisi yoktur. Fayda sağlanıp sağlanamayacağı kişinin su içebilme kapasitesine bağlıdır. Diyet ve spor ile desteklenmez ise verilen kilolar kalıcı olmaz. Tekrardan geri alınır. Kavitasyon seansları sırasında kişiye diyet ve sporda önerildiğinden zayıflamanın kavitasyondan mı diyet ve spordan mı kaynaklandığı konusunda şüpheler mevcuttur. Genellikle göbek gibi tek bir bölgede yağlanması olan insanlara önerilir. 120-130 kilo gibi vücudunun her yeri kilolu, obez insanlara bir fayda sağlamaz.
Liposuction ( yağ aldırma) yöntemi kadar etkili değildir.
Kavitasyon doktor kontrolünde, genç ve sağlıklı kişilere yapılması gereken ciddi riskleri bulunan bir yöntem olmasına karşın, sanki bir seansta beli incecik hale getiren ve hiçbir zararı olmayan bir yöntem gibi bazı merkezler tarafından kavitasyon fırsatları, kampanya ve reklamları yapılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*