AVOKADO YAPRAĞI ÇAYI

Avokado meyvesi timsah armudu, Amerika armudu olarak da bilinen bir meyvedir. Türkiyede 1970 ? li yıllardan itibaren yetiştirilmeye başlanmıştır. Dışı yeşil renktedir. Tadı mayhoş ? ekşidir. Armut biçimindedir. Tuz ve limon ile iyi gider.

AVOKADO MEYVESİNİN ZAYIFLAMA DİYETİNDEKİ YERİ

Avokado yüksek kalorili bir meyvedir. Diyet yapanlar bu meyveden sınırlı olarak yiyebilirler. Yarım meyve bir porsiyona tekabül etmektedir. Avokado meyvesinin 1/ 2 ? si 30 kaloridir.
Avokado yağ içeren bir meyve olmakla birlikte tekli doymamış yağ yani kalp ve damar sağlığı ve yüksek tansiyon için sağlıklı yağ barındırır.

Meyvemiz hakkında genel bir bilgi verdikten sonra asıl konumuz olan avokado yaprağı çayına dönebiliriz.

AVOKADO YAPRAĞI ÇAYI ZAYIFLATIR MI, FAYDALARI

Bitki çayı şeklinde içildiğinde yağ yakıcı, zayıflatıcı etkisi bulunmaktadır. Bu özelliği Glutathion adındaki antioksidan enzim sayesindedir. Aynı zamanda bu enzim antikanserojendir.
Yine içindeki Glutathion ve E vitamini yaşlanmayı geciktirir. Kalp ve damar hastalıklarına, yüksek tansiyona iyi gelir. Cildi güzelleştirir.
Kabız yapma etkisinden dolayı ishali keser.
Böbrek taşını düşürür.

AVOKADO YAPRAĞI ÇAYI NASIL HAZIRLANIR

2 adet avokado yaprağı ve duruma göre diğer bitkilerden birer tutam bir bardak sıcak suda 4-5 dakika demlenir. Günde 2-3 defa içilir.
Avakado yaprağının zayıflamak ve selilüt için yeşil çay, kiraz sapı, mısır püskülü , biberiye, maydanoz, rezene , altın çiçeği, funda, hibisküs gibi diğer şifalı bitkiler ile kombine edilerek yapılan değişik çayları bulunmaktadır.
Böbrek taşı için olan çaya ise avokado yaprağının yanında kırkkilit otu ve ayrık otu ilave edilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*