GÖÇEBE ( THE HOST ) KİTABININ TANITIMI - Stephenie Meyer

Göçebe Stephenie Meyer Alacakaranlık, Yeni Ay, Tutulma, Şafak Vakti kitaplarından oluşan ve beyaz perdeye de uyarlanan roman serisinin sahibi olan otuz dokuz yaşında Amerika ? lı yazarın 2008 yılında yayınlanan bilimkurgu romanıdır.
Kitabın filmi de şuan çekilmekte olup 2013 yılının mart ayında izleyicilerin beğenisine sunulacaktır. Diane Kruger, Chandler Canterbury, Saoirse Ronan, Jake Abel, William Hurt? ın oynayacağı filmde Melanie Styder ?ı  Saoirse Ronan oynayacaktır. Filmin türü korku olacaktır.
Romanın ana karakterlerine gelince
Göçebe : Melanie Styder ? ın bedeni için seçilmiş bulunan ruhtur.  İnsanlar ona kısaca Göçer der.
Melanie  : Jamie nin ablası, Jared? in sevgilisidir.
Jamie : Melanie ? nin kardeşidir.
İan : Göçerin sevdiği  adamdır.
Kyle  : İan ? ın ikiz kardeşidir. Göçer ? in düşmanıdır.
Jef : Melanie ? in amcasıdır. Sığınağı bulan ve yapan kişidir. Kendi deyimi ile ev sahibidir.
Doktor  ( Eustace) : Ruhlar üzerinde araştırmalar yapar.
Avcı : Göçebe ? nin avcısıdır. Bedeninin sahibinin  ismi Lacey ? dir.
Kitabın genel bir özetini verirsek
Ruhlar , Dünyayı istila eder. Amaçları yaşamak için yeni gezegenler bulmak ve buralarda sahip bedenlerin içine yerleşerek  yaşamlarını devam ettirmektir. Dünya da bu gezegenlerden biridir. Göçebe ? nin görevi Melanie? nin anıları ve rüyalarından faydalanarak kardeşi Jamie, amcası Jef, kuzeni Sharon gibi insanların yakalanması konusunda avcılara yardım etmektir. Ancak hesapta olmayan bir şey vardır. Melanie bendini terk etmekte direnmektedir. Böylece bir bedende iki kişi yaşamaya başlar. Göçebe anılarını canlı bir şekilde hatırlayınca onları yakalatmak istemez. Macera dolu tehlikeli bir yolculuğa çıkarak ailesini bulur. 35 insan mağaralardan oluşan bir sığınakta yaşamaktadır. Kitap insanların yaşam mücadelesi ve içinde bulundukları dehşet veren durumdan kurtulma çabalarını anlatır.
Kitapta aşk, kardeş, evlat sevgisi, iyilik yapmak, fedakar olmak, kendini düşünmemek gibi temalara değinilmiş. Yine insanların savaş, cinayet, bencillik, rol yapma gibi kötü özelliklerine ve bütün bunlar olmadan yaşamanın güzelliğine dikkat çekilmiş. Sürükleyici ve düşündürücü bir roman.

0 Response to "GÖÇEBE ( THE HOST ) KİTABININ TANITIMI - Stephenie Meyer"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel