SAÇ UZATICI ENTELE OTU


Hindistan? dan gelen bir bitkidir. Bu nedenle çok pahalıdır 1kg 2000 TL, 10 gr 200 TL civarındadır. Çok pahalı olduğu için piyasada benzer sahte tohumlar entele otu diye satılmaktadır. Bit otu, karabit otu, papaz otu, semen, sabadillae gibi adlarla anılır.Yararları  :

Hindistan da saç bakımında kullanılır. Saçı bit, pire gibi küçük parazitlerden arındırır. Çok hızlı uzamasını sağlar.
Bu otu almak üzere araştırdığımda sağlık bakanlığınca yasaklandığını ve sadece losyonunun sağlık bakanlığı onaylı olarak satıldığını öğrendim ve daha iyi araştırmaya karar verdim.

Zararları  :

Çok zehirli bir ot olduğunu, kaynatıldığı kabın sadece bu iş için kullanılması gerektiğini, zehirlenmeye yol açabileceğini, etkilerinin uzun vadede görülebileceğini öğrendim.  Kanser ve tümöre yol açabileceğini okudum. Açık yaraya uygulamayın ve eldiven kullanın ya da sprey şeklinde kullanılabilecek bir kaba koyun yazıyordu. Bende saç derisinin de cilt olduğunu düşündüm. Göze temas ederse kör edebiliyormuş. Beyin hücre ölümü yapıyormuş.Yapılışı ve kullanımı :

10 gr entele otu,  2 bardak su, 2 bardak elma ya da üzüm sirkesi  kaynatılıyor. Bepanthene, evigen amp ve badem yağı ile karıştırılabiliyor. Saç diplerine uygulanıyor.  2 saat bekletiliyor. Streç filme sarıp 10 dk fön makinesi tutularak da uygulanıyor. Sadece haricen kullanılıyor. Hazır losyonu saç diplerine haftada bir kez uygulanıyor.

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel