FACEBOOK? TA CITY VILLE NASIL OYNANIR

Facebook? ta City Ville oyunu nasıl oynanır, bu yazımızda sizinle paylaşacağız.

Facebook? da Farmville?  ye alternatif olarak görülen Zynga? nın oyundur. Facebook? ta şu an üç milyonu aşkın oynayıcısı ile en çok oynanan oyunlar arasında birinci sırada bulunmaktadır.
Oyunda ana amaç şehir kurmak ve şehri en güzel şekilde idare etmektir.  İnsanların oturacağı çeşitli mimari yapılara sahip konutlar, hastane, okul, belediye binası gibi hizmet binaları, pastane, ayakkabıcı, çiçekçi gibi dükkanlar, yollar, ağaçlandırma, çiçeklendirme, kaldırım, parklar,  botanik parkları,  hayvanat bahçeleri,  otopark  gibi peysaj tasarım ve düzenleme yapabileceğiniz hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak bu oyun ile ne kadar iyi bir belediye başkanı olduğunuzu kanıtlamak size düşüyor.

PARA KAZANMAK

Bina yapmak para kazandırır. Yine binalardan kira toplayarak ( hizmet binalarından da kira toplanabilir. ancak hizmet binaları için çalışanlar gerekir. arkadaşlarınızdan hizmet binalarında çalışmaları için istek isteyebilirsiniz ), sahibi olduğunuz mağazalarda ürün satarak, komşularınızın şehirlerinde bayilikler açarak ( bayilik açmak için komşu onayı gerekir ), komşuları ziyaret ederek ( günde bir kere ziyaret edebilirsiniz), tarla ekip, hasat yaparak ( ürünün olgunlaşma zamanını takip etmezseniz ürün çürür. canlandırmak para ödemeniz dahilinde mümkündür ),   ve iş yaparak para kazanabilirsiniz. Komşularınızın şehirlerindeki işlere de yardım edebilirsiniz. Komşularınızın binalarından kira toplayabilir, turist gönderebilirsiniz.

İŞ YAPMA

Yeni bir bina inşaatı yapma, kira toplama, ürün satma, turist gönderme, ağaç kesme gibi işlerdir.

ÜRÜN ELDE ETMEK

Mağazalarda ürün sattığınız zaman ürün biter. Ürün elde etmek için tarla ekebilir, fabrika açabilir, tren yollayabilirsiniz.

ENERJİ

Beş dakikada bir enerji yüklenir. Enerji bitince işleri yapamazsınız. Seviye atladıkça enerji miktarı artar. Arkadaşlardan enerji isteyebilirsiniz.

SEVİYE ATLAMA

Oyunda birtakım işler yaptıkça, görevleri yerine getirdikçe seviye atlarsınız. Her seviyede yeni kilitler açılır ve yeni şeyler yapmanıza olanak tanır.

GÖREVLER

Ekranın sol tarafında oyun size çeşitli görevler ve bu görevlerin tamamlanması durumunda hediyeler verir.

NÜFUS

Daha fazla bina ve dolayısı ile nüfus ekleyebilmek için oyun sizi hizmet binaları yapmanız konusunda uyarır.

HEDİYELER

Arkadaşlardan hediye alabilir hediye gönderebilirsiniz. Bunlar ekranın sol tarafında envanterler ( demirbaş eşya, mal listesi ) denilen kısımdan oyuna ekleyebilirsiniz.

GENİŞLETME

Para ödeyerek arazi genişletebilirsiniz.

0 Response to "FACEBOOK? TA CITY VILLE NASIL OYNANIR"

Yorum Gönderme

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel