FACEBOOKTA THE SİMS SOCİAL NASIL OYNANIR


Facebookta sims sosyal kendinize ait bir evinizin, eşyalarınızın, bahçenizin, arkadaş ve sevgilinizin olduğu bir oyun. Günlük aktivitelerinizi yapıyor ve sosyalleşiyorsunuz.

Sanatçı, sporcu, sosyetik, kötü adam, rockcı, romantik, entel, zengin, geek ? olmak üzere oyunun başında karakterinizi belirliyorsunuz. Sonra saç rengi, şekli, ten rengi, göz rengi gibi fiziksel özelliklerinizi ve cinsiyetinizi seçerek oyuna başlıyorsunuz.

Oyuna ilk başladığınızda size üç tane kutu verecek. Kutuların üzerine tıklayıp, açın. Bir bilgisayar, bir mini fırın, bir gitar çıkacak. Bunlar üzerinde yetenek geliştireceksiniz ya da eğleneceksiniz. Örneğin kahve makinesinin üzerinde iki buton var birinde çeşitli kahveler pişirip yetenek geliştiriyorsunuz, diğerinde kahve içiyorsunuz.  Aşağıda 6 adet gösterge var. Üstteki ikisi eğlence ve sosyallik, alttaki dördü ise hijyen , tuvalet, yemek yemek ve uyumak. Bunlar yeşil olunca yaptığınız işlerden daha fazla para kazanıyorsunuz. İnspired oluyor bütün göstergeler yeşile dönüyor. Klozete tıklayın, oturun,  lavaboda el yıkayın, diş fırçalayın. Yatakta uyuyun, arkadaşlarınızın evlerini ziyaret edin, gitar çalın, müzik dinleyin. Oyunda eşya satın almak için iş yapıp para kazanmalısınız. Kazandığınız para ile eşya, kıyafet, arsa, oda yapabilir evinizin kapı, pencere, duvar kağıdı ve yer döşemelerini kaplatabiliriniz. Eşya, arsa, oda aldıkça size 16K, 36K gibi oyun puan verir. Yer döşemesi ve duvar kağıdına para harcarsınız ama puan vermez. Üç çeşit para vardır simoleons, sim cash, social points. Bunların en değersizi simoleonsdır. Onları harcamaya bakın. Diğerlerini pahalı, özel eşyalar için kullanın.

İhtiyaçlarınız giderilmez ise kafanızın üzerindeki ışık ve alttaki göstergeler önce açık yeşil, sonra sarı ve kırmızıya döner. Yemek yemek, uyumak, hijyen, duş gibi ihtiyaçlarınızı karşılamalısınız. Üzerinizde yeşil bir toz varsa yıkanmalı ve lavaboda diş fırçalamalı ve el yıkamalısınız. Üzeriniz parlıyor ise temizsinizdir. Gökkuşağı çıkarsa inspiredsinizdir ve yaptığınız işlerden daha fazla para alacaksınız demektir.

Her perşembe yeni eşyalar gelir.

Yeni gelen ve en güzel eşya ve dekor örnekleri, bahçe bitkileri, müzik aletleri Bella ? nın evindedir. Arkadaşlarınızın evinde tuvalete girebilir, duş yapabilir, çöpü karıştırabilir, yemek yiyebilirsiniz. Bu size seviye atlamak için yıldız, social puan kazandırır.

Markete build ( yapı )  e girerseniz eve oda ekleyebilir, kapı , pencere, duvar kağıdı ve döşemeler satın alırsınız. Yine markette yaşam alanı, yatak odası, mutfak, süs eşyası, elektronikler, bahçe eşyaları ayrı ayrı kategorilenmiştir. Bazı eşyaları para ile , bazılarını altın ile, bazılarını da sosyal puan ile satın alırsınız. Bazı eşyaları belli seviyeye ya da yetenek geliştirmeden alamazsınız.

Eşyaları evde yer değiştirmek, düzenleme, döndürmek için önce shop a basın sonra eşyaya tıklayın. İşiniz bitince shop tan çıkın.

Storage de sizin eşyalarınız bulunur. Depo ya da bodrum gibi düşünün. Bu eşyaları eve yerleştirebilir ya da satabilirsiniz.

Para kazandıran şeyler  :  Gitar çalmak, bilgisayarda yazmak, kahve makinesinde çeşitli kahveler yapmak, fırında çeşitli yemekler pişirmek, bahçedeki ağaçları, çiçekleri sulamak, otları, mantarları temizlemek, çöp tenekesini boşaltmak, bahçedeki hayvanların fotoğraflarını çekmek, yatak düzeltmek, bozulan lavabo, klozet vb. tamir etmek, kirli lavabo, klozet vb. temizlemek.

Sol tarafta birtakım başlar göreceksiniz. Onlar size oyunda görevler verir ve puan kazanısınız. Görevleri yerine getirdiğinizde size gösterdiği ödülü verir.

Birinin  evine gidip onunla sohpet, kompliman, flört, öpme hareketleri yapar iseniz ilişki durumunuz komşu, arkadaş, iyi arkadaş, partner gibi değişir. Birinin evine ziyarete gitiğinizde size 5 bonus enerji verir. Bu enerji ile arkadaşınızın üzerine tıklayıp sosyalleştiğinizde size para, sosyal puan ve enerji verir. Şimdi ask over ile evinize misafir kabul edebiliyorsunuz.

Send gift ( sağda mektup şekline tıklayın ) ile arkadaşlarınıza para ve hediye gönderebilirsiniz.

Örneğin bir oda satın aldınız. Oda inşaat halinde durur. Odayı inşa etmek için arkadaşlarınızdan yardım ister ya da var ise altın harcarsınız. Arkadaşlarınız yardım ederse paranız gitmez. Yatak satın aldınız, ya da küvet, arsa yine aynı durum geçerlidir. Yatağı montaj etmek için aletleri arkadaşlardan istersiniz, arsa içinde çeşitli yazışmalar yaparsınız ve arkadaşlarınızdan isteklerde bulunursunuz.

Bir görev verdiniz yol üzerinde eşya vb. var yol tıkalı ise size yol üzeri tıkalı diye bir uyarı verir oyun ve siz shop a gidip, eşyaları hareket ettirip yolu açarsınız. Bazen olması gereken bir yerde kapı olmaz markete gidip kapı alırsınız. Bilgisayarınızı koymaya bir masa yok ise örneğin o bilgisayarı kullanamazsınız oyun sizi uyarır ve alışverişe yönlendirir.

Sürekli aynı işi yaptırırsanız I am bored yani sıkıldım diye sizi uyarır. Bazen çok tuvaleti veya uykusu var ise verdiğiniz işi yapmaz.

Her oturum açışınızda size gelen arkadaş isteklerini kabul edersiniz. 15 enerjiniz vardır. Bu enerji bitince iş yapamazsınız. Yaklaşık bir saatte doluyor. Bir enerji 4 dk gibi doluyor.

Şimdi sims sosyalde toyota marka arabaya da sahip olabiliyorsunuz. Ben bu haftaki görevleri yaparak bir gri araba sahibi oldum. Bunun haberi de çıkmıştı. Arabalar şimdilik sadece dekor olarak kullanılacak.

Ayrıca artık ikinci bir ev yani deniz kenarında bir yazlık sahibi olabiliyorsunuz.

Şimdilik öğrenebildiklerim bunlar. İyi eğlenceler.

3 Responses to "FACEBOOKTA THE SİMS SOCİAL NASIL OYNANIR"

  1. araba görevinde bellaya git arabaya tıkla iç tasarımına bak diyor o görevde nedemek istiyor yardımcı olurmusunuz

    YanıtlayınSil
  2. ben arabamı aldm ama bellaya git arabaya tıkla ve iç tasarımına bak dio ben bellaya gidiom ama arabası yok bellanın yada bn görmiom yardımcı olun lütfenn

    YanıtlayınSil
  3. ben facebook taki sims imden 12 . levele geçtim ve ücretsiz mülkümü aldım fakat eşyaları açabilmek için görevi başatın yazıyor nasıl görev başlatabilirim?

    YanıtlayınSil

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel