Blogger Otomatik Video Teması

Blogger Otomatik Video TemasıDaha önce “Btube Video Template” yayınlamıştık. Şimdi ise “Auto Video Template” yayınlıyoruz.

Özellikleri:
1- Youtube videoları için otomatik thumbnail oluşturma. Youtube iframe kodunu eklediğinizde otomatik thumbnail oluşturur. Açıklama aşağıdadır. Diğer video sitelerinde otomatik resim çekmez. (Otomatik resim için youtube iframe embed kodunu ekleyiniz)
2- Resimli benzer yazılar.
3- Özelleştirilmiş gadget alanları.
4- Sadeleştirilmiş tasarım.
5- Dailymotion, metacafe, vimeo, liveleak, youtube, videoları için otomatik embed

DEMO – TEST ET / TEMAYI İNDİR

Youtube kullanımı:

YOUTUBE İFRAME KODUNU EKLEDİĞİNİZDE OTOMATİK THUMBNAİL OLUŞTURUR. AYRICA RESİM EKLEMENİZ GEREKMEZ. Yandaki resimde hangi kodu ekleyeneceğinizi görebilirsiniz. Şuna dikkat edin, https kısmını, http olarak değiştirin. Kodun sonunda ?rel=0&controls=0 ve benzeri uzantılar olmasın. Yoksa otomatik ön izleme oluşmaz.

Yani iframe kodu eklemeden videoyu çeksede THUMBNAİL oluşturmaz.

Kullanımı:

Dailymotion, metacafe, vimeo, liveleak, için link sonuna “endofvid” eklenecektir. Bu video servisleri için otomatik thumbnail olmaz. Manuel resim eklemek gerekmektedir.

Örnek:
http://www.dailymotion.com/video/xmpjro_yntikamyn-bedeli-seeking-justice-vizyonda_shortfilmsendofvid
[starttext]
this is description
[endtext]

Beceremeyen arkadaşlar otomatik resim çekmediğini iddia etse de temada sorun yok. Sorun yukarıdaki yazıyı iyi okumamaktan kaynaklanıyor. Bakın hangi kodu ekleyeceğinizin resmini de koydum. Demo sitede sorun yok. Ayrıca dünya genelinde çok sayıda site bizim çalışmamızı kullanıyor.

Yorum

Yorum

17 thoughts on “Blogger Otomatik Video Teması

 1. Youtube kodunu belirtildiği gibi girerseniz otomatik olarak ön izleme resimi çeker. Diğer video sitelerinde ise linkin sonuna endofvid eklersen embed kodunu tamamen eklemene gerek kalmadan video yazı alanında çıkar. Aynı şekilde youtube içinde geçerli fakat youtube linkin sonuna endofvid eklersen otomatik önizleme resmi çıkmaz. Onun için youtube de iframe kodu eklenmesi tavsiye olunur.

 2. aynen birde benim bir problemim var konuda thumb resminin gözükmesini istemiyorum yalnızca anasayfada gözükse yeterli ben resim gizleme kodları denedim fakar altta bulunan eklentideki resimleri hatta tüm sayfadaki resimleri gizledi yalnızca posta daki thumbu gizleme işini nasıl yaparım teşekkürler

 3. sayın webbilgi temayı kurdum..fakat thumbnail resimlerini çekmiyor..sorun nerde anlamadım..yardımcı olurmusunuz.

 4. Emre bey youtube videoları için sorun yaşıyorsanız. Youtube videoları iframe kodu eklenerek resim çeker. Youtubelerin sonuna endofvid ekleme. Hangi kodun ekleneceğinin caps fotoğrafı yazıda ekli.

 5. home ve mobil yazan yerlere kategorı eklemek istiyorum lakın html home mobıl yazan yerleri buldum ama bu kategorılerı nasıl cogaltabılırım ornek

  Ana Sayfa
  Mobil

  link koyacak yer yok mesela haber bu sekilde yaptıgımda lin yok tardımcı olursanız sevınırım

 6. cok tesekkur ederım kodlama bılgım yok aslında bılsemde daha sonra tekrar gerektıgınde akla gelmıyor malesef suan duzenlemeyı yaptım ilginize tsekkurler

  tema ıyı kolayca youtube eklenebılıyor

 7. sayin webbilgicim
  cok iyi template fakat zahmet olmazsa herhangi bir blogger bloguna yukleyip dener misin resim cekip cekmedigini ? cunku nerede okuduysam bu template resim cekmiyor.
  ilgine tesekkur ederim.

  1. Yazıyı iyi okuyun. Yazı içinde demo adresi var ve demo çalıştığına göre kodlarda bir değişiklik yapmaya gerek yok. Sadece youtube için geçerli (diğer video siteleri resim çekmiyor) otomatik resim çekmek için iframe yani embed kodunu eklemek lazım. Youtube sadece link ekleyerek çekmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*