B TUBE BLOGGER TEMPLATE - Blogger video teması
Click here for English description
Gelişmiş özelliklere sahip yeni video temamız "Blogger Otomatik Video Teması"nı incelemenizi tavsiye ederiz.


Blogger için video teması hazırladım. Youtubenim biraz çakması oldu.
İşine yarayan olur inşallah.
(Blogger , blogspot, video, sinema, film, teması, şablonu, template, sitesi, izle)

Temanın ingilizce ve Türkçe versiyonunu aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. Lüften emeğe saygı için temanın altındaki linki silmeyiniz.

Tasarım : webbilgi.org

Youtube videolarında iframe kodunu kullandığınızda otomotik thumbnail yani küçük resim oluşturur ayrıca resim eklemeniz gerekmez.

Dailymotion, metacafe, vimeo, LiveLeak, video sitelerinden ekleyeceğiniz video kudunun tamamını eklemeniz gerekmez. Video linkinin sonuna "endofvid" eklemeniz yeterli.


Örnek kullanım:
http://www.dailymotion.com/video/xmpjro_yntikamyn-bedeli-seeking-justice-vizyonda_shortfilmsendofvid
[starttext]
buraya açıklama yazısı gelecek
[endtext]


Youtube dışında otomotik thumbnail yani küçük resim oluşturmaz

Özelliklerini anlatayım

1- Seo başlık
2- Ön sayfada resim gözükürken tekil sayfada resim gizleme
3- Benzer videolar
4- Adsense uyumlu
5- Sidebarda resimli son videolar eklentisi
6- Footer alanında otomatik resim boyutlandırma.
7- Yazı altında resimli benzer videolar
8- Yazı altına oylama (raiting) eklentisi
9- Sosya imleme sitelerinde paylaş butonları
10 - Blogger sayfalama eklentisi

Yazı eklerken mutlaka şu sıralamaya uyun: Önce resim kodu, sonra video kodu ve en sonra yazı

Son videolar widget kodu dosya ekindedir. (Recent video code dosyası)

Son videolar eklentisi içerisinde http://btube-video.webbilgi.org/ yazan kısıma kendi blog adresinizi yazıyorsunuz.

var numposts = 4; görünecek yazı sayısı
var showpostthumbnails = true;
var displaymore = false; devamını oku
var displayseparator = false;
var showcommentnum = false; yorum sayısı
var showpostdate = false; tarih
var showpostsummary = true; açıklama kısmı
var numchars = 85; açıklama uzunluğu

göstermek istediğiniz true, gizlemek istediğiniz false değeri alacak.

Tekil yazılarda oylama özelliği (yıldızlı) aktif etmek için şu yolu izleyiniz. http://draft.blogger.com üzerinden bloggere giriş yapın sonra
Tasarım > Sayfa öğeleri > Blog kayıtları > Düzenle > Yıldız Derecelendirmelerini Göster yazı önündeki kutucuğu tıklayıp Kaydet derseniz tekil yazılarda oylama aktif olur.

Ana sayfadaki yazı sayısı yani kutucuk sayısını şöyle belirliyoruz: Kontrol panelinden Ayarlar > Biçimlendirme > En fazla şu kadar göster karşısındaki alana istediğimiz rakamı yazıyoruz. Dördün katları olmasına dikkat edelim.

DEMO

İNDİR - B Tube Video Template - Turkce.rar


İNDİR - ENGLISH - İNGİLİZCE


Benzer Yazılar:

Kategori: , , , , , ,

115 Responses to "B TUBE BLOGGER TEMPLATE - Blogger video teması"

 1. Can Karaca Yorumu:

  şablona pagenavi eklentisini ekleyemedim yardım edebilirmisiniz.

 2. webbilgi Yorumu:

  sayfalama eklentisine bağlı javascript dosyası var kodlarda göreceksin son yasaklamalardan haberin vardır youtubeye ulaşıma engellemek için bir çok google ip adresi de yasaklandı. bunlardan googlecode.com da nasibini aldı. javascript dosyası çalışmadığından sayfalama çalışmıyor yoksa ben denedim çalışıyor.

 3. Can Karaca Yorumu:

  tamam saolun yardımlarınız için

 4. Ege Yorumu:

  Hocam çok teşekkür ederim öncelikle, emeğinize sağlık şahane olmuş.
  Fakat benim video sitesinde yüzlerce video bulunmakta, ve bunların blog sayfasındaki ekran görüntüleri bulunmamakta, şimdi yüzlerce videoyu tek tek açıp ekran görüntüsü koymak çok ama çok zor olacak, acaba şu linkteki http://www.dantearaujo.net/2009/09/blogger-video-template.html BloggerTube temasındaki ufak video görüntü oluşturma eklentisini yapabilir misiniz? :) Kolay gelsin.

 5. web bilgi Yorumu:

  Blogger Tube teması javascript ile sadece youtube için thumnail oluşturuyor bildiğim kadarıyla diğer video siteleri için aynı şey geçerli değil onun için şuan bloggerde manuel eklemek gerekiyor. Blogger Tube deki olayı benim temaya eklemeyi düşünmüyorum. Kopyacılıkla suçlanmamak için.

 6. WebeGe Yorumu:

  Hocam elinize sağlık, bir şey sormak istiyorum;
  Bu ana sayfada görünen ancak tekil sayfada görünmeyen şekilde nasıl yapılıyor acaba kolay bir yolu var mı bunu için. "emperors" temasını editlemeye çalışıyorumda.

 7. web bilgi Yorumu:

  img {
  display:none;
  }

  Css ile engelleniyor. Buradaki ifade ile gizleniyor.

 8. SineMadi Yorumu:

  Merhaba güzel tema elinize sağlık. Yalnız daha önce de bildirilmiş ama ısrarla bende belirtmek istiyorum. Videoların öngörünümleri eklenirse (yapılabiliyorsa) daha iyi olacak.
  İkincisi bi kaç pc de denedim. Firefoxta görünüm bozuluyor. Bi kontrol edermisiniz siz de.

 9. SineMadi Yorumu:

  Bir soru daha Recent Videolar scriptle oluşturuluyor onda sıkıntı yok. Yalnız en altta (sizin demoda var) ki videolar nasıl görünüyor.
  Birde - Yazı altına oylama (raiting) eklentisi- yok sanırım.

 10. web bilgi Yorumu:

  Firefox hangi sürüm kullanıyorsunuz. Ben temayı yayınlamadan önce bütün tarayıcıların değişik versiyondaki görünümleri ile değişik çözünürlüklerdeki bilgisayarlarda denedim bir sorunla karşılaşmamıştım. Fakat bir sorun varsa düzeltiriz. Diğer husus tekil yazılarda oylama özelliği var siz Tasarım > Sayfa öğeleri > Blog kayıtları > Düzenle > Yıldız Derecelendirmelerini Göster yazı önündeki kutucuğu tıklayıp Kaydet derseniz tekil yazılarda oylama aktif olur. Temanın en alt kısmında ise resimler, normal olarak html gadgeti seçip resim kodları koyuyoruz. ben otomatik boyutlandırma ekledim

 11. SineMadi Yorumu:

  Cevaplar için teşekkür ederim. 3.5.10 sürümü kullanıyorum.

 12. web bilgi Yorumu:

  ÖNEMLİ: İlk önce resim kodu, sonra video kodu, en sonra ise yazı şeklinde ekliyoruz. Aksi taktirde ana sayfa istediğiniz gibi olmaz.

 13. Mayk Yorumu:

  yazı içine şablondan resim koyuyorum ama göstermiyor dediğiniz kodu siliyorum yazının resmini gösteriyor ama benim her yazıda çıkmasını istediğim resim gene çıkmıyor bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

 14. web bilgi Yorumu:

  sayın "Mayk" blogunuzun adresini yazarsanız belki yardımcı olabilirim

 15. web bilgi Yorumu:

  "Mayk" site ismin erotik içerikli olduğundan dolayı yorumunu yayınlamadım ama sorunun cevabını vereyim.

  Resimleri css ile tekil sayfada görünmesini engelliyoruz. Fakat css kodlarında ilgili kodu silince artık tekil sayfalarda da resmin görünmesi önünde engel kalmıyor.

  Reklam kodları ile ilgili durum ise farklı bir durum. Blogger de player önünde reklam görünmesinin nasıl yapıldığını bilmiyorum.

 16. Mayk Yorumu:

  üst tarafta reklam yazıyo orda resim var resme denk gelicek ama olmuyo ne ana sayfada nede yazı sayfasında görünüyo resimler kodu sildiğim zamanda görünmüyo ama yazı içine yazının resmi geliyo

 17. Mayk Yorumu:

  tamam oldu kendim yaptım şablonda table tr td kodları için bazı tanımlamalar yapmışsınız onları kaldırdım artık çıkıyo teşekkürler

 18. McDefault Yorumu:

  herşey güzelde sitenin alt kısmındaki o siyah yer ufak ufak resimler var + yazılar var onu nasıl yapıcaz ?

  böylesine kaliteli bir şablonu yaptıgınız için teşekkür ederim
  bir yabancı sitede yabancı birinin yorumunu okudugum söyle diyor
  bu şablon için
  :bu şablon harika neredeyse nefesin kesilecek !

 19. web bilgi Yorumu:

  Sayın McDefault güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Resimli kısım içinse normal html resim kodu koyuyoruz. Buraya ekleyeceğiniz resimler otomatik olarak boyutlandırılacaktır.

  Resim olarak kullanılacak kod

 20. Ana Sayfada otomatik olarak boyutlandırılan resimlerin boyutunu değiştirebilir miyiz acaba mesela biraz daha büyük hafif poster görünümlü düz bir görünüm olsa süper olur?

 21. web bilgi Yorumu:

  Sayın "ReadyForAction" resimlerin boyutunu şeklini değiştirmek tabiki mümkün. Yanlız resimleri büyültünce orantılı olarak ön sayfadaki diğer alanlarıda büyültmek gerekiyor. Css kodları içerisindeki #videobox ile başlayan kısımlarda yükseklik ve genişlik (width ve height) arttırmak gerekmektedir. #videobox .info img kısmı resimlerin ölçüsünü ayarladığımız alandır. Dediğim gibi sadece resimleri değil diğer kısımlarıda orantılı olarak değiştirmek gerekmektedir. Bu arada ben resimleri javascriptle değil, css ile büyüklüklerini ayarladım.

 22. GBlogger Yorumu:

  Merhaba; Blogumda sizin temanızı kullanıyorum gerçekten iyi düşünülmüş güzel bir tema.

  Benim birkaç önerim olacak.
  1.Ziyaretçilerin çogu buna ben de dahilim post'lara tıklarken direkt fotografın üzerine tıklıyorlar. E haliyle fotografın kendisi açılıyor.
  Benze temalarda post çerçevesinin neresine tıklarsanız tıklayın direkt içerik görüntüleniyor.Buna bir önlem bulabilir misiniz. En azından böyle olmasını istemiyorsanız bile isteyenlerin değiştirebileceği bir kod satırı var mı? Mümkün mü?

  2.Site haritamda eklediğim url'ler google w.yön araçlarında kısıtlanıyor. Gerçi sizin demo adresinizi google dan arattığımda 43 sayfa eklenmiş ve bir sorun yok gibi ama acaba tema da da bir sorun oalbilir mi?

 23. web bilgi Yorumu:

  Merhaba "GBlogger"

  1. sorunuz; şuan için pratik olarak vereceğim cevap resimlere link vermemeniz olacak. Böylece resime tıklandığında işlevsiz olacak, resmin altındaki linke tıklaması gerekecek

  2. sorunuz; google maalesef etiketleri indekslemiyor. robots.txt engelliyor ve bizim buna yapabileceğimiz bir şey yok

 24. OnLine Bloq Yorumu:

  ya bu şablonu komple html"sini paylaşamazmısınız beceremedimde :S

 25. web bilgi Yorumu:

  Sayın "GBlogger" talebiniz doğrultusunda temayı yeniden elden geçirerek, resim boyutlandırmayı artık javascript ile yapılmasını sağladım. Böylece resim üzerine tıklandığında resime yönlendirme olayı kalktı. Yeni versiyonu kullanabilirsiniz.

 26. dentistt Yorumu:

  merhaba ya bn aynen uyguladım ama sizin demo sitesinde ana sayfada 16 video var benimkinde 7 tane görünüyor sora diğer sayfaya geçiyor bende ana sayfamdaki video sayısını artırabilir miyim

 27. web bilgi Yorumu:

  anasayfadaki yazı sayısı (t bube için resimli bölüm ) kontrol panelinden Ayarlar > Biçimlendirme > En fazla şu kadar göster:
  Ana sayfada karşısındaki sayıyı değiştirmemiz gerekiyor.

 28. GBlogger Yorumu:

  Herhalde ücretli tema alsak bu kadar çabuk yanıtlanmazdı :) Teşekkürler.

 29. Elinize sağlık güzel olmuş herşey. http://habertelevizyonu.blogspot.com/
  Sitemizde budur. Ancak yıldız ile oy verme hariç (logoyu bile değiştirmeyi başardım:) yıldızlı oy vermeyi başaramadım.
  Lütfen yardım bekliyorum. Kolay gelsin..

 30. dizifilmizle Yorumu:

  Merhaba, anasayfada videoları gösteren kare kutucuğun kenarlarını nasıl oval yapabilirim ?

 31. web bilgi Yorumu:

  Kutu kenarlıklarının nasıl yuvarlak yapılacağını şuradan öğrene bilirsiniz http://www.fatihhayrioglu.com/yuvarlak-kenarli-kutularborder-radius-olusturmak/

 32. dizifilmizle Yorumu:

  Çok teşekkür ederim.
  Sistem çok iyi olmuş.
  Birşey daha soracağım;

  Temayı değiştirmek gibi olacak ama.
  Sağ taraftaki Son Videolar olan Bölümü komple ayırıp ayrı bir kolon nasıl yapabilirim?

 33. web bilgi Yorumu:

  sayın dizifilmizle Son videolar kodunu sidebarda aşağıdaki ikili kısımlardan istediğine ekle

 34. Sayın webbilgi

  Neden bana cvp vermedinzi anlamadım??

  http://habertelevizyonu.blogspot.com/

 35. dizifilmizle Yorumu:

  Demek istediğim o değil, tamamen ayrı bir kolon oluşturmak. Şöyle ;
  http://img203.imageshack.us/img203/9704/denemen.png

  Ayrıca ben Anasyafada 12 kayıt gözüksün diye yazdım.
  Kayıt sayım 12'yi geçtiği zaman yeni bir sayfa açılmıyor.
  Yani Demo'daki gibi en aşağıda sayfa seçme bölümü bende yok :S

 36. web bilgi Yorumu:

  Sayın Derleme Haber Ajansi sorunuzun cevabını yukarıya yazıya ekledim DEMO kelimesinin üzerini okuyunuz lütfen. Yıldızlı oylama nasıl aktif edilir orada yazıyor

 37. web bilgi Yorumu:

  Sayın dizifilmizle tasarımda hem yukarıda geniş bir kolon altında da ikili kolon var http://i38.tinypic.com/2rwanvt.jpg

  ayrı bir kolondan kastınız bunların yanına üçüncü bir kolon mudur? Eğer buysa bunu anlatmak uzun sürer iki kelime ile olacak şey değil. Şablonu tamamen tekrar modifiye etmek gerekir çünkü.

  diğer bir husus sayfada gösterilecek yazı sayısını yani kutucuk sayısını kontrol panelinden değiştirdikten sonra şablonda

  var pageCount=

  kodunu bulup karşısındaki sayıyı belirlediğiniz sayı ile değiştiriniz. mesela siz 12 demişsiniz

 38. dizifilmizle Yorumu:

  Şablonu tamamen modifiye etmeden değiştirilebilirmi diye sormuştum, ama olmuyormuş, sayfa olayını da hallettim sayenizde.
  Teşekkür Ederim (:

 39. Anonymous Yorumu:

  hocam bu anasayfada gözüken konuların resimlerinin boyutunu nasıl büyütebilirim aslında çok küçük duruyo biraz daha büyütmek istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

 40. web bilgi Yorumu:

  Resimlerin boyutunu değiştirmek için kodundan sonraki javascript içinde yer alan height=85 ve width=118 ile birlikte css kodları içerisinde yer alan #videobox .info img { sonra gelen width:118px!important;
  height:85px!important;
  değiştirmek gerekir

  fakat resimleri büyütmekle yetmez ilgili kutucuklarıda büyütmek gerekir bunu css kodları içerisinde yer alan VİDEOBOX ile başlayan kodlardaki width (genişlik) ve height (yükseklik) orantılı olarak arttırmak gerekir. Orantıya dikkat etmezsen şekil bozukluğu olur.

 41. Anonymous Yorumu:

  Merhaba öncelikle tema çalışmanızı gönülden tebrik ediyorum.. Benim bir sorum olucaktı. Bu temadaki "Recent Video" olan bölümü aktif edemedim ben bunun hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum.. Birde konuyla ilgili sorunları yorumlardan yanıtlıyosunuz fakat belli başlı konularıda konunun içine eklerseniz daha mantıklı olur düşüncesindeyim..

 42. Çok teşekkür ediyorum.. Ellerinize sağlık.

 43. web bilgi Yorumu:

  Recent Video yani son videolar eklentisinin nasıl çalıştığı yukarıda yazıyor. Kodlar içerisinde yer alan http://btube-template.blogspot.com linkini kendinizinkiyle değiştirmeyi unutmayınız

 44. Anonymous Yorumu:

  Hocam bu temada konu içine reklamı nasıl yerleştiricez o kadar uğraştım netteki bilgiler ile sürekli hata verdi. verdiği hata aşağıdaki gibi

  Düzgün bir şekilde oluşturulmadığından şablonunuz çözümlenemedi. Lütfen tüm XML öğelerinin düzgün biçimde kapatıldığından emin olun.
  XML hata iletisi: Open quote is expected for attribute "{1}" associated with an element type "cond".

  Konu içine yazı üstüne ve altına reklam eklememiz için hangi kodun altına yada üstüne eklemeliyiz bilgilendirirseniz çok sevinirim iyi günler kolay gelsin.. Serkan

 45. web bilgi Yorumu:

  blogger de nasıl reklam eklenir şurada arkadaş anlatmış videobox ve archive ile başlamayan post.body kodunu bul

  http://www.blogkaan.com/2009/10/blogger-yazi-icine-adsense-reklamlari.html

 46. Anonymous Yorumu:

  bu temada resimli rastgele videolar eklentisi yapabilirmiyiz? yardımcı olursanız sevinirim

 47. öğrenmek istediğim bi konuda şu

  indirdiğimiz temalar

  http://btube-template.blogspot.com/

  burdakinin aynısı değil galiba...

  mümkünse sizin sitenizdeki temayı bizimle paylaşır mısınız?? çünkü paylaştığınız şablonlarda adsense reklam koyulunca şablon karışıyo

 48. web bilgi Yorumu:

  demo site olan http://btube-template.blogspot.com/ ile indirme linki verdiğim şablon aynısıdır. Hiç bir fark yoktur. Reklam eklerken hata yapıyorsunuzdur.

 49. "Tekil yazılarda oylama özelliği (yıldızlı) aktif etmek için şu yolu izleyiniz.

  Tasarım > Sayfa öğeleri > Blog kayıtları > Düzenle > Yıldız Derecelendirmelerini Göster yazı önündeki kutucuğu tıklayıp Kaydet derseniz tekil yazılarda oylama aktif olur."

  demişsiniz ama öyle bi seçenek gözükmüyor galiba

  http://img245.imageshack.us/img245/7356/blogkayitlari.jpg


  bir de diyelimki aynı etikete kayıtlı 50 kayıt var. o etikete girdiğimiz zaman mesela 20 kayıt gösteriyo kalan 30 una ulaşmak için altta sayfa numaraları yok sadece "önceki kayıtlar" ve "yeni kayıtlar yazıyor" eğer mümkünse bunu ana sayfadaki gibi sayfa numaralarına çeviremez miyiz?

 50. Yönetici Yorumu:

  Hocam süpersiniz yaaa hemen uyguladım siteme :) yanlız bir sorum olacak bu raiting oylama olayı yok bende var yazmışsınız özelliklerinde nasıl bulabilirim. İyi çalışmalar.

 51. Anonymous Yorumu:

  yorumum onaylanmadı sanırım resimli rastgele videolar hakkında bi sorum vardı

 52. web bilgi Yorumu:

  Yıldızlı derecendirme ile ilgili bana soru soran arkadaşlar yazıya eklememiş olabilirim ama google de "blogger yıldızlı derecelendirme" diye arasanız cevabını bulursunuz. Blogger kontrol panelinize http://draft.blogger.com üzerinden girer ve yukarıda yazdığım yolu izlerseniz aktif etmiş olursunuz

 53. web bilgi Yorumu:

  sayın "Süper Fırsatlar 2010" kullandığımız sayfalandırma eklentisi olan javascript kategori sayfalarında buna izin vermiyor bir ara fırsat bulursam bir el atarım

 54. web bilgi Yorumu:

  sayın "Adsız" kardeşim tekil sayfada resimli son yazılar var resimli benzer yazılar var (ki aynı etiketlerden çekiyor) bence birde resimli rastgele yazılar lüzumsuz, ama ihtiyaç var diyen varsa ilgili javascripte resmi çeken kodu bulup googleden blogger rastgele yazılar eklentisini bularak buna ilave eder kullanır

 55. yardımlarınız için tşkler sayın admin...

 56. Anonymous Yorumu:

  tus plantillas son buenas pero muy dificiles de editar y entender

 57. Rıdvan Yorumu:

  Hocam benim bu temayla ilgili bir sorunum var sol yukarıda bulunan arama çalışmıyor. Çalışmıyor derken mesela eski kayıtları hiç bir şekilde görmüyor. Yeni eklenmiş 1-2 gün öncesi eklenmiş kayıtları buluyor ama daha önceki kayıtları bulamıyor bunu nasıl düzeltebiliriz veya bunun sebebi nedir ? Kolay Gelsin.

 58. web bilgi Yorumu:

  Sayın "rıdvan" blog içi arama için bloggerin standart arama kodu kullanılmaktadır. Bu koda ekleme yapmadım. Aynı kodu bende kullanıyorum, sizden başka arkadaşlar bu yönde bir şikayette bulunmadı. Bu sorunun tasarımdan kaynaklandığını sanmıyorum.

 59. buRkAy Yorumu:

  Sayın web bilgi www.takilmadanfilmizle.blogspot.com adresine temayı yükledim.HAzırladığınız için çok teşekkür ederim.Yanlız bikaç soRum olacak.
  Recent Video kısmınında denilen herşeyi yaptım ama çıkmadı javascript kdoumu bozuk acaba buradan yazmam gereken kodu gönderirmsiniz acaba benmi yanlış yapıyorum.Sitenin en altında gri bölümde tane 3 tane widget alanı var oraları boş o kısma rastgele videolar veya.Sizinki gibi vizyondakiler kısmı yapmak için kod verirmsiiniz?
  Bide toplam videolar ve toplam yorumlar kodunu yolalrsanız çok sevinirim.

 60. buRkAy Yorumu:

  Sayın webbilgi resime anasayfadan resime tıklayarak konu açılmasını nasıl sağlarız.Yazıya tıklayınca açılıyoR :S

 61. buRkAy Yorumu:

  Sayın webbilgi bide kayıtlar yan yana 3 er tane ben 4 tane istiyorum nasıl olacak?

 62. buRkAy Yorumu:

  onaylanmadımı yorumum?

 63. web bilgi Yorumu:

  sayın "burkay" son videolar yani "Recent Video" kod içerisindeki url yi sizin web adresinizle değiştiriniz yukarıda yazıda nasıl yapılacağı yazıyor

  Toplam yazı toplam yorum için http://fermenteblog.blogspot.com/2010/02/blogger-toplam-yazi-toplam-yorum.html

  blogger rastgele yazılar için googlede "blogger rastgele yazılar" diye aratınız. bu konuda açıklama olan siteler var

  blogger footer alanı için googleda "blogger footer" diye aratınız örneğin http://takipteyiz.blogspot.com/2009/07/blogger-footer-alanna-sutun-ekleme.html

  bizim blogumuzdaki gibi vizyondaki filmler alanı için yukarıda sayın "McDefault" yorumuna verdiğimiz cevabı okuyunuz

 64. livespor38 Yorumu:

  usta çok hoş tema olmuş ama sizin temanızda üst kısmı değiştirmişsiniz. Menu felan eklemişsiniz. Bu temayı yükledim bloguma gerekli ayarları yaptım ancak şu bahsettiğim kısım

  http://img713.imageshack.us/img713/3117/frm00034.png

  nasıl dizayn edilecek. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim

 65. web bilgi Yorumu:

  sayın "livespor38" üst kısmın nasıl yapıldığını bu yorumda anlatılamayacak kadar uzun. Bazı kodların çıkartılıp, bazılarının eklenmesi gerekiyor. Şuan için size yardımcı olamayacağım. Başka bir tema tasarımda bu ve benzer bir şey eklerim.

 66. how show to Recent Video ?pls help

 67. web bilgi Yorumu:

  Mr. M.Ariff Alavi. Recent video code contained in the template folder, copy the html gadget into the your. Code in past videos in the "http://btube-template.blogspot.com" link, locate the address and change your own blog.

 68. Anonymous Yorumu:

  son videolar için widget kodu dosya içeriğinde göremedimm :s

 69. web bilgi Yorumu:

  Sayın arkadaşım temayı indirdiğinizde içinde "Son Videolar Kodu" isimli dosyanın içindeki kodları kullanacaksınız.

 70. business Yorumu:

  merhaba konunuzla alakalı değil ama ir yardım isteyecektim.blogumda anasayfada eklediğim yazıları en eski kayıttan yeniye dogru göstermemi yolu varmı? yardım ederseniz çok sevinirim saygılar..

 71. kalender Yorumu:

  öncelikle böylesine harika bi tema icin size ne kdar tesekkür etsem azdır heralde cok tesekkürler.

  bide ek olarak bi sorum olacak video izleme değilde video indirmeye yönelik bi site oluşturacagm bu yuzden ana sayfada görsel olarak resim koyma işlemi güzel fakat tekil sayfayada capsları ekliyorum verdiğiniz kodu koyduğumda ise tüm resimler gizlenio ve capslarda gözükmüyo none kodunu eklemediğimde ise ana sayfa cıkan resim tekil sayfada da cıkıo buna bi cözüm bulabilirmiyiz.

  kısaca- ana sayafada ki resim tekil sayfada cıkmasın ama tekil sayfadaki diğer resimler cıksın ?

 72. matrix Yorumu:

  Slm bu B TUBE BLOGGER TEMPLATE icine video yukle kodu varmıdır yerlestire bilirmiyiz tesekkür ederim saygılar...

 73. matrix Yorumu:

  Slm Bu Temaya Video Yükle Butonu Aktif edebilirmiyiz acaba pc den sitemize yani tesekkürler..

 74. web bilgi Yorumu:

  sayın "matrix" video eklemek teme ile ilgisi olan bir durum değil. bloggerin kendi Gönderme > Yeni kayıt kısmında formda yer alan video ekle özelliğini kullanabilirsiniz

 75. web bilgi Yorumu:

  sayın "business" yazıları tersten sıralama yapılabilir sanırım ama buna ilişkin javascript koduna rastlamadım. Site haritası oluşturmak diyorsanız aşağıdaki linkte arkadaş anlatmış nasıl yapılacağını:
  http://takipteyiz.blogspot.com/2010/03/4-farkl-yontem-ile-site-haritas.html

 76. web bilgi Yorumu:

  sayın "kalender" aşağıdaki temada kodu bulun

  buradaki üzerinde bulunan kodu ile altında yer alan silip temayı kaydedin böylelikle resim gizleme olayı kalkar

  fakat diğer istediklerinizin olması için wordpress benzeri bir sistem kullanmak lazım css, html, xml, javascriptle tam istediklerinize ulaşamazsınız

 77. web bilgi Yorumu:

  sayın "kalender" etiket sayfalarıdaki resimlerin sorunu. Resim eklerken kullandığınız html kodlardan kaynaklanıyor.

 78. Admin Yorumu:

  Pardon Sayın hocam ben anlatamadım sanırım benim video yüklememde sorun yok ben html kodlarınla veya diger sizin blogspot sitesinin bana verdigi imkanlarla ben videolarımı cok rahat yukluyorum benim demek istedigim sudur siteme gelen ziyaretcilerin videoları nasıl yuklecegi bunu icin bir imkanımız varmıdır örnek youtube ve izlesene com gibi..ilginize tesekkür ederim..

 79. web bilgi Yorumu:

  Sayın "Admin" blogspotta ziyaretçinin video veya içerik eklemesi mümkün değil. Bunun için ayarlar> izinler kısmından başka kullanıcıları yazar olarak ekleyebiliyorsunuz ki bu çok tercih edilen bir şey değil.

 80. Admin Yorumu:

  Anladim Tesekkürler Yardımlarınız icin bir sorum daha olacak b tube logosunu nasıl degistirebilirim?

 81. web bilgi Yorumu:

  Logoyu değiştirmek için aşağıdaki linki bulup, kendi logo resim linki ile değiştiriniz.

  http://lh4.ggpht.com/_9nphYWWWTBQ/TLds9fnbc9I/AAAAAAAAEEo/rd-3zJpfshI/logo.png

 82. sayın web bilgi, kalender ile aynı durumdayım. benim de tam aradığım şey buydu. buna bir çözüm üretmemiz mümkün mü...

 83. Admin Yorumu:

  Slm hocam son eklenen videoların resimlerini gordum aynı tema üzerinde sol tarafa almıslar nasıl yapabilirim ikincisi son eklenen videoları akar seklinde yapmıslar arkadaslar onu nasıl yapabiliriz ücüncüsü yine ynı tema uzarinde 3 sutun olarak kategorilere ayırmıslar öyle nasıl yapabiliriz simdiden tesekkürler...

 84. Root Admin Yorumu:

  Bu mükemmel bişe inşallah sorun olmaz..

 85. Anonymous Yorumu:

  Resimleri dışındaki çizgilerle bitişik yapıp linkte dışında yapmak istiyorum nasıl oluca bu olay surdakı gibi olması lazım. ornek vermek gerekırse http://habertelevizyonu.blogspot.com bu arkadasınkı baya ıyı olmus bunun ıcın cokmu edıtlemek gerekıyo sablonu yardımcı olucak arkadas olursa sevınırım. (Qoko)

 86. Beray Yorumu:

  Harika bir tema olmuş emeğinize elinize sağlık. Sırf bu tema için bir tane blog sitesi açtım :) Benim şöyle bir sorum olacak yada önerim, çoğu kişi blogspotta kategorilendirmeyi etiketler üzerinden yapıyoruz. Her temada hemen hemen listeleme alt alta yada bulut şeklinde oluyor. Bunu yan yana 2 sütun halinde yapmamız mümkün mü? Dediğim şekilde sidebarın gereksiz yere uzamasına da engel olmuş oluruz. Örneğin şu şekilde dursun Etiket 1 | Etiket 2 bu şekilde yan yana gelsin diğer etiketlerde yine aynı şekil ikişerli (yada 3, vs..} alt alta gelse daha iyi ve daha dertli toplu olmaz mı? Teknik destek konusunda ki yardımlarınızı da kutluyorum herkes bu şekilde davranmaz, tebrikler.

 87. web bilgi Yorumu:

  Sayın "Beray". Sidebar kısmında tekli geniş olan widget bölümünden, html widget seçin. Manuel olarak isteğe göre 2 veya 3 tane link yazıp
  koyup satır atlatın. Böylece isteğe göre 2 veya 3 link yan yana olur

 88. Admin Yorumu:

  slm hocam resimde gösterdigim bölümde sayfa sayısı benim sitede sabıt kalıyor sebebi nedir...
  http://img638.imageshack.us/i/adsziao.jpg/
  2.sorumda pages yazan yeride sayfa olarak degistirebilirmiyiz ilginize simdiden tesekkürler....

 89. web bilgi Yorumu:

  Sayfalama eklentisi javascript kodlama ile oluşturulmuştur. http://blogergadgets.googlecode.com/ adresinden host edilmektedir. İleriki versiyonlarında daha gelişmişi yayınlanabilir. Pages yazısıda bu host dosyası değiştirilerek yapılabilir.

 90. Anonymous Yorumu:

  dear web bilgi Yorumu:

  When you Download the template

  See what happened

  http://taaref.blogspot.com/

 91. Sayın WebBilgi Bi Sorunumu Sizlerle Paylaşmak İstiyorum Bu Konuyla İlgili. Öncelikle Böyle bir şablon oluşturdunuğunuz için sizi tebrik ederim.

  İKİ SORUM OLACAK

  1- Yanlız Footer Kısmında sizin ''Yakında Sinemalarda'' kısmındaki videolarınız küçük karaler halinde yan yana çıkarken. Benim Blogta Video Başlığıyla Beraber Yan Yana Değil Alt Alta Çıkıyor.

  2- Yıldızlı Derecelendirme Tepki Eklentisi Yok Bende. Blogger Draft Kullanmama Rağmen Tasarım>Sayfa Öğeleri>HTML'yi Düzenle>Şablon Tasarımcısı SADECE BU SEÇENEKLER VAR TEPKİLER WİDGET EKLENTİSİ GÖRÜNMÜYOR. NASIL EKLEYEBİLİRİM ACABA YILDIZLI DERECELENDİRMEYİ?


  Yardımcı Olursanız Sevinirim Şimdiden Teşekkürler.

  Kendinizde web sitemi inceleyebilirsiniz bu konuda
  url adresim: http://izletube.blogspot.com

 92. web bilgi Yorumu:

  Sayın "izletube" arkadaşım. Footerden tasarımcı linki silen emeğe değer vermeyen arkadaşlara yardım etmiyorum. Design by izletube yani tasarımcı izletube dediğine göre, siz xml, css, javascript, html kodlama biliyorsunuz demektir. O zaman kendin yapabiliyorsan başkasından yardım istemeyeceksin. Kendin yapamıyorsan sitenin altına tasarım bana aittir demiyeceksin, linkin bize yönlendiriliyor olması önemli değil.

 93. dRag1o Yorumu:

  s.a. hocam oncelikle paylasımınız için cok tesekkurler. Videonun anasayfadakı baslıga degilde buna + olarak resme tıkladıgımızdada açılmasını nasıl sağlayabiliriz.

 94. web bilgi Yorumu:

  Sayın "dRag1o" tabi mümkün, mesela benim Btube Advantage teması öyle. Uzun süredir iş yoğunluğu sebebi ile ilgilenemiyorum. İleride ne zaman yapabilirim bilmem yeni versiyonuna bu özellik eklerim.

 95. dRag1o Yorumu:

  Evet btube advantage temasında öyle fakat videoyu actıgımızda videonun üstünde veya altında resim çıkıo onuda engellicek bi kod paylaşırsanız seviniriz.

 96. web bilgi Yorumu:

  Sayin "admin", blog ismi sebebi ile yorumunuzu yayınlayamıyorum, kusura bakmayın. Blogunuza girmedim fakat, içerisinde "iframe" yazan kodlar eklemişsiniz, sanırım reklam kodları. Onları temizlemeniz gerekiyor anladığım kadarı ile.

 97. Admin Yorumu:

  Hocam "iframe" ilgili yazan kodlar facebook paylas butonu var sizce bu olabilirmi sorun?

 98. web bilgi Yorumu:

  Sayın "admin" hiç sanmıyorum. Bence standart tema dışında, yani senin sonradan eklediğin kodları silip, google dan yeniden değerlendirme istemen lazım.

 99. web bilgi Yorumu:

  sayın "dRag1o"

  ]]>
  kodundan önce aşağıdaki kodu ekleyiniz

  #entry1 img {
  display:none;
  }

  ikinci kodunu bul sonra ekle kodundan sonra ise ekle

 100. ???? Yorumu:

  why my blog page just only show 7 artical ??
  i see author's page can show 16 ?? !!have anyone can help me ?

  this is my blog http://loveaddadd.blogspot.com/

  mail:agarhair@gmail.com

  someone can help me thanks !!

 101. medyafilm Yorumu:

  s.a kardeş bu güzel tasarımın için çok teşekkür ederim. Benim bir sorum olucaktı bu anasayfadaki önceki kayıtlar yazısı çıkmıyo bende onu nasıl yaparıım yardımcı olursan çok sevinirim iyi çalışmalar.

 102. Anonymous Yorumu:

  öncelikle cok güzel paylasim olmus böyle bir paylasim sagladiniz icin katki ve emekleriniz icin cok tesekkür ederim.

  ben bloggerden hicmi ama hic anlamam,yalniz bu tasarimi görünce bir anda blogger'den bir blog actim.

  yalniz kategori nasil olusuyor?

  ve bu blogger tasarimini nasil sizin vermis oldugunuz demo gibi kullana bilirim?

  Bu konuda yardimci olursaniz cok minnettar kalirim.

  tekrar tesekkür eder kolayliklar dilerim.

 103. asosyal Yorumu:

  kardeş eline sağlık harika bişey tam aradiğim gibi linkin orada kalıcak silmiycek başarilar dilerim

 104. ilahi Yorumu:

  SONUNDA İSTEDİĞİM GİBİ BİR TEMA BULDUM ÇOK TEŞEKKÜRLER ADMİN

 105. Anonymous Yorumu:

  Öncelikle böyle güzel bir temayi paylastiniz icin cok tesekkür ederim.

  temayi yüklüyorum resimlerin görünmesini istiyorum bu #entry1 img {
  display:none;
  } kodu siliyorum ama yinede resimler gözükmüyor?

  Sirf bu tema hosuma gitti diye bloggerden blog actim ama ne yazikki kullanamiyorum lütfen yardimci olurmusunuz?

 106. furkann Yorumu:

  merhaba temayla ilgili bişey sormak istiyorum
  acaba thumbnailleri ilgili videoya götüren link yapma şansınız var mı yani resme tıklayınca videoyu açma imkanımız,cevabınızı bekliyorum ...

 107. Merhaba, güzel bir tema yapmışsınız tebrik ederim. Benim sizin temanızdaki bir özelliği kendi temama uygulamam için yol gösterir misiniz? İstediğim özellik şu.

  #entry1 img {
  display:none;
  }

  Bu kod ile kendi temamda, açtığım konularda ilk resmin, tekil sayfasında görünmesini engellemek istiyorum. Yukarıdaki kodu blogger şablonumda nereye yerleştirmeliyim. Yardımcı olursanız sevinirim.

 108. Anonymous Yorumu:

  Selamlar... Benim sorunum şu: post içine adsense reklamları koyamıyorum... Klasik olarak sorun kodunuU arkasına

  style='float: right;'>
  ADSENSE KODU BURAYA GELECEK


  kodunu yapıştırarak çözülüyor. Ancak bu şablonda ne denediysem başaramadım.. Çözüm için yardım bekliyorum...

 109. Ahmet Yorumu:

  Admin benim temam ilk çıkardıgın galiba.
  http://diziyeri.blogspot.com <-- sitem bu

  Normalde dizi izlemek için isme tıklayınca giriyor. Fakat yeni temanızda resimede tıklayınca giriyor. Sadece bu özelliği istiyorum. Bu özellik için yeni tema yüklemek istemiyorum

  Yani ilk tema için bu kodu ve nereye ekleyeceğimi verirseniz cok sevinirim.

 110. web bilgi Yorumu:

  Ahmet yeterli kod bilgin yok ise bunu tarif ederek düzeltmen zor. Çünkü bir çok değişiklik yapıldı.

 111. selim Yorumu:

  slm tema çok güzel olmuş. tek sıkıntı kayıt sayfasında resimn gözükmesi.
  kodundan önce aşağıdaki kodu ekleyiniz

  #entry1 img
  display:none;


  ikinci div class='entry' kodunu bul sonra div class='entry1 ekle data:post.body kodundan sonra ise /div ekle burda söyledikleriniz yaptım ama resim hala gözüküyor.
  Blogger Auto Video Template kullanıyorum yardım edermisiniz.

 112. web bilgi Yorumu:

  Blogger Auto Video Temasını veya Btube weblog temasını kullanabilirsiniz

 113. Şimal A. Yorumu:

  Peki bu #entry1 img
  display:none; kod parçacığını başka kişisel bir blogger temasına uygulamak için ne yapmalı? Tarif eder misiniz?

 114. web bilgi Yorumu:

  26 Kasım 2010 21:12 tarihli yorumda cevabı yazıyor

 115. aziz Yorumu:

  kardeşim youtube den video yukluyorum fakat otomatik resim koymuyor tekrardan resim vermem gerekiyor ? nasıl yaparım yardımcı olursan sevinirimm...

Yorum Gönder

Copyright © WEB BİLGİ