Google nin fazla bilinmeye ( gizli ) özellikleri ve işlevleri


Google ile sadece arama yapabileceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz bakınız Google ile neler yapabilirsiniz.

1- Google ile ilinizin hava durumunu öğrenebilirsiniz. Bunun için arama kısmına Weather {istanbul} şeklinde yazmanız gerekiyor. Tabi istanbul kısmını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz2- Google hesap makinesi olarak kullanabilirsiniz. Toplama için + işareti, çarpma için * yıldız işareti, çıkarma için - tire işareti, bölme için / kullanmanız gerekiyor. Açıklama sayfası şurada. Örnek işlem için tıklayınız.

3- Siteler hakkında bilgi edinmek için arama kısmına info:www.weblog-tr.com yazmanız gerekmekte. Yani info: den sonra sitenin adresini yazmak gerekiyor.

4- Google ile döviz kurlarını öğrenebilirsiniz. Örnek arama 10 dollar in try şeklinde yazmak gerekiyor.

5- Google ile sinemalardaki filmleri, hangi ilde hangi sinemada hangi saatlerde gösterildiğini öğrenebilirsiniz.
Google de sinema yazıp arama yaparsanız resimdeki gibi bir arama aparatı çıkacak. Mesela oraya istanbul yazalım. İstanbuldaki sinemalar ve vizyondaki filmler ve saatleri yazacak. Mesela Capitol Spectrum 14 sineması için tıklayınız.

6- Sözlük olarak da kullanabilirsiniz. Anlamını bulmak istediğiniz kelimenin önüne define: yazmanız yeterli. Örnek araman define: cinema

7- Google İle Farklı Şehirlerin Tarih ve Zaman Bilgilerine de ulaşabilirsiniz bunun için arama kısmına time kelimesinden sonra ilgili şehri yazmanız gerekmekte. Yanlız bu google.com.tr de geçerli değil. Google.com olarak arama yapmanız lazım. Örnek arama için tıklayınız

8- Google aracılığı ile birimleri birbirine çevire bilirsiniz. Bunun için {geçerli birim} in {hedeflenen birim} şeklinde arama satırına yazamanız gerecektir. Örneğin 12 kilometre in mile sonucu için tıklayınız.

Daha fazlasını öğrenmek için tıklayınız.


Benzer Yazılar:

Kategori:

Yorum Gönder

Copyright © WEB BİLGİ